Merak Ettikleriniz

Tasarrufla Ev nedir?
Tasarrufla Ev; ev, arsa, iş yeri gibi gayrimenkullerin Türkiye şartlarında en uygun şekilde alınmasını sağlar. Ev sahibi olmak isteyen kişiler; Tasarrufla Ev’in kendine özgü tasarruf yöntemlerini kullanarak almak istedikleri eve faiz, vade farkı, evin maliyetini artıran kira ödemesi ya da başka başka farklar ödemeden sahip olurlar. Tasarrufla Ev ile Türkiye’nin her yerinden isteyen herkes beğendiği satılık herhangi bir gayrimenkulü alabilmektedir. Tasarrufla Ev yöntemleriyle alt, orta veya yüksek gelir grubunda bulunan kişilerin tamamı avantajlı bir şekilde gayrimenkul sahibi olurlar. Tasarrufla Ev’de ev almak isteyen kişinin ödeme durumuna göre seçenekler sunulur. İsteyen hiç peşinat vermeden ev sahibi olabilir. Ev almak isteyen kişiler aylık ödeyecekleri taksitleri kendileri belirleyebilirler.

Tasarrufla Ev gayrimenkul sahibi olmak isteyenlere Türkiye’de ve Dünya’da bir ilk olarak çeşitli avantajlar sunmaktadır. Bunların başında iki farklı yöntem gelmektedir; Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi ve Konut Değer Endeksli Tasarruf Yöntemi. Bu yöntemleri etkin bir şekilde kullanan kişiler kolaylıkla gayrimenkul sahibi olabilirler. Tasarrufla Ev; gayrimenkul sahibi olmak isteyenlere ek maliyet getiren kira ödemesi gibi uygulamaları kaldırmıştır. Taksitli ev alma yöntemlerinde genellikle en fazla 120 ay taksit seçeneği sunulurken, gayrimenkul sahibi olmak isteyenler Tasarrufla Ev’de 20 kişilikten 480 kişiliğe kadar tasarruf programlarına dahil olabilir. Tasarrufla Ev’de diğer taksitli ev alma yollarına göre gayrimenkul sahibi olmak isteyen kişilerin borcu olması gerekenden daha erken biter.
Tasarrufla Ev nedir? ( Kısa tanım)
Tasarrufla Ev; bir evim olsun diyen herkese, tasarrufa dayalı, tamamen faizsiz, hiç fark ödetmeyen ev alma modeli sunar. Ev sahibi olmak isteyen kişiler Tasarrufla Ev ile Türkiye şartlarında en uygun koşullarda ev sahibi olurlar.
Tasarrufla Ev ile kimler ev alabilir?
Tasarrufla Ev, müşterilerinde sınırlamaya gitmemektedir. Ev sahibi olmak isteyen herkes Tasarrufla Ev’in tasarruf yöntemlerini kullanarak ev sahibi olabilir. Kişilerin aylık geliri; düşük, orta ya da yüksek olabilir. Bunun bir önemi yoktur. Ev sahibi olmak isteyen herkes evini Tasarrufla Ev ile Türkiye şartlarında en uygun şekilde almış olur.
Tasarrufla Ev yöntemi ile ne alabilirim?
Tasarrufla Ev’in müşterilerine sunmuş olduğu tasarruf yöntemleri ile ev başta olmak üzere, iş yeri ve arsa gibi gayrimenkuller alınabilmektedir. Ayrıca Tasarrufla Ev’in alt markası olan Birarabam ile faiz ve fark ödemeden istediğiniz arabanın sahibi olabilirsiniz.
Tasarrufla Ev ile nasıl ev sahibi olunur?
Tasarrufla Ev ile ev sahibi olmak isteyen kişiler, tasarrufa dayalı, tamamen faizsiz, hiç fark ödemeden ev sahibi olurlar. Tasarrufla Ev, ev sahibi olmak isteyen kişilere 4 farklı tasarruf modeli sunar. Bunlar; Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi, Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi Versiyon 2, Serbest Planlı Tasarruf Yöntemi ve Konut Değer Endeksli Tasarruf Yöntemdir. Bu yöntemlerin detaylarını ve örnek ödeme tablolarını Tasarrufla Ev.com adresinde EV ALMA YÖNTEMLERİ başlığı altında bulabilirsiniz.
Tasarrufla Ev’in Türkiye’de ilk defa sunduğu avantajlar nedir?
• Tasarrufla Ev’de faiz, vade farkı ya da kira yardımı gibi ek maliyetler ödemek zorunda kalmazsınız.

• Tasarrufla Ev’de 20, 40, 60, 80, 120, 180, 240, 360 veya 480 kişilik tasarruf programlarına dahil olarak, aylık ödemek istediğiniz taksitleri kendiniz belirleyebilirsiniz.

• Tasarrufla Ev’de evinizi ucuza mal edersiniz.

• Tasarrufla Ev’de borcunuz olması gerekenden çok daha kısa sürede biter. Örneğin; Sıra Tespitli Tasarruf Yönteminde 120 kişilik tasarruf programına dahil olduğunuzda evinizi ilk ay alırsanız borcunuz Tasarrufla Ev’in sunduğu özel avantaj sayesinde 81 ayda biter.

• Diğer taksitli ev alma yöntemlerine kıyasla Tasarrufla Ev ile daha kısa sürede ev sahibi olursunuz.
Peşinat verme zorunluluğu var mı?
Tasarrufla Ev’in faizsiz ev alma modelinde peşinat zorunluluğu bulunmaz; ancak peşinat vermek isteyen müşteriler peşinatlı ödeme planlarını seçebilirler. Peşinat vermek müşterilere evini daha erken teslim almak, borcunu olması gerekenden daha kısa sürede bitirmek gibi büyük avantajlar sağlar.
Ara ödeme var mı? Varsa % kaç?
Tasarrufla Ev’in tamamen faizsiz ve hiç fark ödetmeyen ev alma modelinde ara ödeme zorunluluğu bulunmaz; ancak ara ödeme yapmak isteyen müşteriler ara ödemeli şekilde planlarını oluşturabilirler. Ara ödeme yapmak müşterilere evini daha erken teslim almak ve borcunu olması gerekenden daha kısa sürede bitirmek gibi büyük avantajlar sağlar.
Tasarrufla Ev’de müşteriye ek maliyet getiren; faiz, vade farkı, kira yardımı ya da başka farklar var mıdır?
Tasarrufla Ev’in tasarrufa dayalı ev alma modelinin hiçbirinde faiz, vade farkı, kira ödemesi (kira yardımı) ya da başka farklar bulunmaz. Ev sahibi olmak isteyen kişiler alacakları eve hiç fark ödemeden sahip olurlar. Tasarrufla Ev’de müşteriler almak istedikleri evin değeri ne ise onu öderler.
İstediğim evi alabiliyor muyum?
Teslim tarihi gelen müşteriler Türkiye’nin istediği yerinden beğendiği satılık herhangi bir evi alabilirler. Tasarrufla Ev’de müşteriler almak istedikleri evi kendileri belirlemektedir.
En fazla kaç ay taksit yaptırabilirim?
Tasarrufla Ev’de 20, 40, 60, 80, 120, 240, 360 veya 480 kişilik tasarruf programlarına dahil olarak aylık ödemek istediğiniz taksitleri kendiniz belirleyebilirsiniz.
Taksit miktarı nasıl belirlenir?
Tasarrufla Ev’in sunmuş olduğu tasarruf yöntemleri tamamen faizsiz olduğu için almak istediğiniz evin değerini 20 kişilikten başlayıp 480 kişilik tasarruf programlarından birine bölebilirsiniz. Böylelikle aylık ödeyeceğiniz taksitler ortaya çıkmış olur.
Başvurudan ne kadar süre sonra eve taşınabiliyoruz? Ev almamız kaç yıl sürüyor?
Tasarrufla Ev; ev sahibi olmak isteyenlere tasarrufa dayalı faizsiz, özgün ve benzersiz ev alma yöntemleri sunmaktadır. Bu yöntemler arasından Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi, Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi Versiyon 2 ve Konut Değer Endeksli Tasarruf Yönteminde müşterilerin evlerini teslim alacağı tarih noter huzurunda gerçekleşen sıra tespitiyle belirlenmektedir.

Sıra tespitiyle ilgili daha detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantıdan "Sıra tespiti nedir, nasıl yapılır? " başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. http://blog.birevim.com/sira-tespiti-nedir-nasil-yapilir/

Tasarrufla Ev'in uygulamış olduğu bir diğer yöntem olan Serbest Planlı Tasarruf Yönteminde ise müşterilerin almak istedikleri eve yapacakları ödemeler neticesinde sıralama yapılmadan kesin teslim tarihi belirlenmektedir.
Taksit ödemeye ne zaman başlayacağız?
Taksit ödemeleri Tasarrufla Ev’e başvuru yaptığınız andan itibaren başlamaktadır. Seçtiğiniz tasarruf yöntemi ve belirlediğiniz ödeme planına göre almak istediğiniz evin teslim tarihi ve teslim aralığı belirlenmektedir. Belirlenen bu tarihte evinize taşınır, kalan taksitlerinizi ise kendi evinizde ödemeye devam edersiniz.
İlk taksit ile son taksitimiz aynı değil neden? Kira yardımı, faiz ya da vade farkı mı alıyorsunuz?
Tasarrufla Ev’ın tasarrufla ev alma modeli tamamen faizsiz olup, ev sahibi olmak isteyen kişiler hiç fark ödemeden sadece evin değerini ödeyerek ev sahibi olurlar. Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi ve Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi Versiyon 2’de evini teslim alan müşterilerin taksitlerinde bir miktar artış yapılır. Taksitlerin artırılmasından kaynaklı yapılan ödeme yine kişinin borcundan düşülür. Böylelikle borcun vadesi kısalmış olur. Sonuç olarak; müşterinin toplam ödemesi ve evin değeri aynı olur.
Sıra beklemeden almak için ne yapmamız lazım? Hemen alma şansım var mı?

Tasarrufla Ev’in uygulamış olduğu yöntemlerden biri olan Serbest Planlı Tasarruf Yönteminde müşterilerin almak istedikleri eve yapacakları ödemeler neticesinde sıralama yapılmadan kesin teslim tarihi belirlenmektedir. Dilerseniz Serbest Planlı Tasarruf Yöntemi ile sıra tespitine girmeden kesin teslim tarihinizde evinizi teslim alabilirsiniz.

Şayet hiç beklemeden hemen ev sahibi olmak istiyorsanız;

Türkiye şartlarında hemen teslim ev sahibi olmanın iki yolu bulunuyor. Bunlardan ilki peşin parası olan kişilerin, evin değerini peşin olarak ödeyip ev sahibi olmaları, diğeri ise; kredi kullanarak hemen ev sahibi olmak. Kredi kullanarak hemen teslim ev sahibi olmanın başlıca dezavantajları şunlardır.

- Kredi kullanılarak ev sahibi olma şeklinde peşinat zorunluluğu bulunmaktadır.

Tasarrufla Ev tasarrufa dayalı faizsiz ev alma modelini uygular. Bu model ile ev sahibi olmak isteyen kişiler pek çok avantaj elde ederler. Tasarrufla Ev ile ev sahibi olmanın başlıca avantajları şunlardır.

- Tamamen faizsiz bir ev alma modeliyle ev sahibi olunur.

- Alınan eve hiç fark ödenmez. Sadece evin değeri ödenir.

- Bireysel olarak uzun yıllar tasarruf yaparak bir ev sahibi olunabilirken, Tasarrufla Ev’in tasarrufa dayalı faizsiz modeliyle çok çok kısa sürede ev sahibi olunabilir.

- 20 kişilikten başlayarak 480 kişiye kadar tasarruf programlarına dahil olarak, aylık ödemek istediğiniz taksitleri kendiniz belirleyebilirsiniz.

- İsteyen kişiler hiç peşinat vermeden de ev sahibi olabilir.

- Alınan ev ucuza mal edilir.

- Tasarrufla Ev’in kendine özgü ev alma modelinde toplam taksitler olması gerekenden çok daha kısa sürede biter.

Daha detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantıdan “Ev nasıl alınır? Tasarruf yaparak mı, borçlanarak mı?” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. http://blog.birevim.com/ev-nasil-alinir-tasarruf-yaparak-mi-borclanarak-mi/

Hemen teslim alamazsam hem oturduğum eve kira ödeyip hem alacağım ev için Tasarrufla Ev’e taksit ödemek meselesi nasıl olacak?
Tasarrufla Ev, ev sahibi olmak isteyenlerin tasarruflarıyla kolaylıkla ev sahibi olmasını sağlar. Ev sahibi olmak isteyenler için 20 kişilikten başlayıp 480 kişilik tasarruf programlarına kadar dahil olabilirsiniz. Evini henüz teslim almamış olanlar oturdukları eve kira öderken, almak istedikleri ev için de taksit öderler. Ev sahibi olmak için aylık olarak taksitlerin ödenmesi gerekir. Tasarrufla Ev’de 312 TL’den başlayan taksit imkanı sunulur.
Tasarrufla Ev’in diğer taksitli ev alma yöntemlerinden farkı nedir?

Bu konuda pek çok fark sayılabilir; ancak Tasarrufla Ev’i diğer taksitli ev alma yöntemlerinden ayıran belirgin farkları şöyle sıralayabiliriz.

• Tasarrufla Ev’de alınan evin değeri dışında kira yardımı gibi ek maliyetler ödemek zorunda kalmazsınız.

• Tasarrufla Ev’de almak istediğiniz ev için 20 kişilikten 480 kişilik tasarruf programlarına kadar dahil olabilirsiniz.

• Tasarrufla Ev’de evinizi diğer taksitli ev alma yöntemlerinin tamamından daha ucuza mal edersiniz.

• Tasarrufla Ev’de borcunuz olması gerekenden çok daha kısa sürede biter. Örneğin; Sıra Tespitli Tasarruf Yönteminde 120 kişilik tasarruf programına dahil olduğunuzda evinizi ilk ay alırsanız borcunuz Tasarrufla Ev’in sunduğu özel avantaj sayesinde 81 ayda biter.

• Tasarrufla Ev’de ev alma sıranız geldiğinde gereksiz yere bekletilmezsiniz.

• Diğer taksitli ev alma yöntemlerine kıyasla Tasarrufla Ev ile daha kısa sürede ev sahibi olursunuz.

Diğer ev alma yöntemlerine göre Tasarrufla Ev’den alınan ev, neden daha ucuza mal edilir?
Kredi kullanılmasına göre faiz ya da vade farkı olmadığı için, diğer taksitli ev alma yöntemleri sunan özel şirketlere göre ise, ev alacak kişiye ek maliyet getiren “kira yardımı” uygulaması olmadığı için Tasarrufla Ev’den alınan ev daha ucuza mal edilmiş olur.
Tasarrufla Ev’in güvencesi nedir? Nasıl güvenebiliriz?

Tasarrufla Ev, güvenilirlik ilkesiyle hareket etmenin en büyük kazanç olduğuna inanır. Bu inançla hakların korumasına yönelik müşterilerine teminat yöntemleri sunar. Bu güvence yöntemleri aşağıdaki gibidir.

- Tasarrufla Ev, evini teslim alan her müşterisinin evine diğer müşterilerinin hakkını korumaya yönelik satılamaz kaydı koyar. Ev müşterinin adınadır; ancak borcu bitene kadar satamamaktadır. Tasarrufla Ev diğer müşterilerinin haklarını ipotek teminat yöntemiyle garanti altına almış olur.

- İsteyen müşterilerine katılım bankalarından verilmek üzere teminat mektubu vermektedir.

- İsteyen müşterilerine haklarını korumaya yönelik teminat senedi vermektedir.

- Müşteri ile Tasarrufla Ev arasında yapılan sözleşme içeriğinde müşterinin tüm hakları belirtilmektedir. Yapılan bu sözleşmeyle müşterinin tüm hakları güvence altına alınmış olmaktadır.

Tasarrufla Ev faizsiz ev alma modelinin fıkhi açıdan uygun olmayan yerleri var mıdır?
Tasarrufla Ev, bu konuda oldukça hassas davranmaktadır. Bu nedenle uygulamış olduğu ev alma modeli, müşterilerine sunmadan önce alan uzmanlarıyla görüşerek konuyu detaylarıyla irdeleyip, iyi niyet ve özveri çerçevesinde fıkhi açıdan uygun olan şekliyle kullanır.
Kredi notu önemli midir, Kredi kullanılıyor mu?

Tasarrufla Ev’in tasarruf yöntemleri tamamen faizsiz, kendine özgü ve müşteriye hiç fark ödetmeden ev sahibi olmayı sağlar. Kredi kullandırılmadığı için kredi notunuzun bir önemi yoktur.

Ev sahibi olmak isteyen kişiler Tasarrufla Ev’in tasarruf yöntemleriyle tamamen faizsiz ve hiç fark vermeden kolaylıkla ev sahibi olabilirler. Tasarrufla Ev müşterileri, almak istedikleri evin değeri ne ise sadece onu ödeyerek Türkiye’nin istedikleri yerinden ev sahibi olabilirler.

Aynı tasarruf programında taksit ödemesi yapmayan kişiler olursa bu benim teslim tarihimi etkiler mi?
Etkilemez. Tasarrufla Ev, ev sahibi olmak isteyenlerin oluşturduğu tasarruf programlarıyla herkes evini teslim alana kadar organizatör konumundadır. Bu organizasyonun sağlıklı bir şekilde devam etmesi adına sorumluluk sahibidir. Bu tasarruf programında bulunan kişilerin bazısı taksit atlatmış olsa dahi bu programda bulunan diğer kişilere olumsuz bir şekilde yansımamaktadır.
Tasarruf Yöntemleri hakkında bilgi verir misiniz?
Tasarrufla Ev’in müşterilerine sunmuş olduğu Tasarrufla Ev adına tescilli, tamamen faizsiz ve hiç fark ödetmeyen tasarruf yöntemleri hakkında detaylı bilgilere www.birevim.com adresinden “Ev Alma Yöntemleri’’ başlığına tıklayarak ulaşabilirsiniz.
Yöntem değişikliği yapabilir miyim, böyle bir durumda uygulamanız nasıl?
Yöntem değişikliği yapmak mümkündür. Tasarrufla Ev müşterileri yöntem değişikliği yapmak istediğinde uygulama şu şekildedir. Çalışma bedeli farkı, (varsa) peşinat farkı, taksit farkını peşin ödemesi durumunda; yeni teslim tarihi aralığı, yeni ödeme planı ve yeni çalışma bedeli Tasarrufla Ev tarafından Müşteriye bildirilir. Müşterinin kabul etmesi halinde değişiklik yapılır.
Kura şeklinde mi? Evi hemen alabilir miyiz?
Tasarrufla Ev; ev sahibi olmak isteyenlere tasarrufa dayalı faizsiz, özgün ve benzersiz ev alma modeli sunmaktadır. Bu yöntemler arasından Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi, Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi Versiyon 2 ve Konut Değer Endeksli Tasarruf Yönteminde müşterilerin evlerini teslim alacağı tarih noter huzurunda gerçekleşen sıra tespitiyle belirlenmektedir. Tasarrufla Ev’in uygulamış olduğu bir diğer yöntem olan Serbest Planlı Tasarruf Yönteminde ise müşterilerin almak istedikleri eve yapacakları ödemeler neticesinde sıralama yapılmadan kesin teslim tarihi belirlenmektedir. Daha detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantıdan “Sıra tespiti nedir, nasıl yapılır?” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.http://blog.birevim.com/sira-tespiti-nedir-nasil-yapilir/
Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi, Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi Versiyon 2 ve Konut Değer Endeksli Tasarruf Yönteminde kişilerin ev alma sırası neye göre belirleniyor?
Her üç yöntemde de kişilerin ev alma sırası noter huzurunda şeffaf bir şekilde yapılan sıralama tespitiyle belirlenmektedir. Daha detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantıdan “Sıra tespiti nedir, nasıl yapılır?” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.http://blog.birevim.com/sira-tespiti-nedir-nasil-yapilir/
İstediğim evi alabiliyor muyum?
Tasarrufla Ev ile ev sahibi olmak isteyen kişiler Türkiye’nin istediği yerinden beğendikleri herhangi bir evi alabilmektedirler. Tasarrufla Ev müşterileri almak istedikleri evin fiyatını kendileri belirlemektedir. Örneğin; evinizi almak istediğiniz bölgede sizin beğendiğiniz evlerin ortalama fiyatı 300 bin TL ise bu tutar üzerinden hareket etmeniz gerekmektedir. Teslim tarihiniz geldiğinde istediğiniz yerden bu değerde herhangi bir satılık evi alabilirsiniz.
Benim kazancım ve Tasarrufla Ev’in kazancı nedir?

Ev sahibi olmak isteyen kişiler Tasarrufla Ev’in tasarruf yöntemleriyle tamamen faizsiz ve hiç fark vermeden kolaylıkla ev sahibi olurken büyük kazanımlar elde ederler. Tasarrufla Ev müşterileri, almak istedikleri evin değeri ne ise sadece onu ödeyerek Türkiye’nin istedikleri yerinden ev sahibi olabilirler.

Tasarrufla Ev, kazanç olarak her müşterisinden Çalışma Bedeli almaktadır. Çalışma bedeli, Tasarrufla Ev’in yapmış olduğu hizmetler karşılığında müşterisinden aldığı ücretin adıdır. Çalışma bedeli, kişinin seçtiği tasarruf yöntemi ve ödeme planına göre evin değerinin %6,9 ila %12,9’u arasında değişmektedir. Bunun dışında Tasarrufla Ev müşterileri, almak istedikleri evin ya da arabanın değeri ne ise sadece onu ödeyerek dilediği evin sahibi olurlar.

http://blog.birevim.com/birevim-calisma-bedelini-nasil-ve-neden-alir-nerede-kullanir/
Tasarrufla Ev Çalışma Bedeli nedir?
Çalışma bedeli, Tasarrufla Ev’in yapmış olduğu hizmetler karşılığında müşterisinden aldığı ücretin adıdır. Çalışma bedeli, kişinin seçtiği tasarruf yöntemi ve ödeme planına göre evin değerinin %6,9 ila %12,9’u arasında değişmektedir. Daha detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantıdan “Tasarrufla Ev çalışma bedelini nasıl ve neden alır, nerede kullanır?” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. http://blog.birevim.com/birevim-calisma-bedelini-nasil-ve-neden-alir-nerede-kullanir/
Çalışma Bedeli neden %6,9 ila %12,9 arasında değişiyor, bu tutar vade uzadıkça artıyor mu?
Çalışma Bedeli oranını etkileyen iki faktör bulunmaktadır. Bunlardan ilki müşterinin seçmiş olduğu Tasarrufla Ev’in ev alma modeli, ikincisi ise seçilen vadedir. Yapılan taksit sayısı arttıkça ödenecek olan çalışma bedeli de artmaktadır.
Çalışma bedelini önceden ödemek zorunda mıyız?
Şayet çalışma bedeliyle ilgili yapılmış bir kampanya yoksa Tasarrufla Ev Çalışma Bedeli ilk taksitle birlikte başlangıçta peşin olarak ödenmelidir.
Kısıtlı bütçeyle ev almak zor, imkanlarınız nelerdir?

Tasarrufla Ev, müşterilerinde sınırlamaya gitmemektedir. Ev sahibi olmak isteyen herkes Tasarrufla Ev’in tasarrufla ev alma modelini kullanarak ev sahibi olabilir. Kişilerin aylık geliri; düşük, orta ya da yüksek olabilir. Bunun bir önemi yoktur. Ev sahibi olmak isteyen herkes evini Tasarrufla Ev ile Türkiye şartlarında en uygun şekilde almış olur. Tasarrufla Ev’in ev sahibi olmak isteyenlere sunduğu başlıca avantajlar aşağıdaki gibidir.

- Tasarrufla Ev’de faiz, vade farkı ya da kira yardımı gibi ek maliyetler ödemek zorunda kalmazsınız.

- Tasarrufla Ev’de 20 kişilikten başlayıp 480 kişilik tasarruf programlarına dahil olarak, aylık ödemek istediğiniz taksitleri kendiniz belirleyebilirsiniz.

- Tasarrufla Ev’de evinizi ucuza mal edersiniz.

- Müşterilerine Türkiye’de ilk defa uygulanan ve alınmak istenen evin değerini koruyan Konut Değer Endeksli Tasarruf Yöntemini sunmuştur.

- Tasarrufla Ev’de borcunuz olması gerekenden çok daha kısa sürede biter. Örneğin; Sıra Tespitli Tasarruf Yönteminde 120 kişilik tasarruf programına dahil olduğunuzda evinizi ilk ay alırsanız borcunuz Tasarrufla Ev’in sunduğu özel avantaj sayesinde 81 ayda biter.

- Diğer taksitli ev alma yöntemlerine kıyasla Tasarrufla Ev ile daha kısa sürede ev sahibi olursunuz.

Almak istediğimiz evin değeri bize sıra gelene kadar artarsa ne yapacağız?

Bu konuda sizler için birkaç farklı alternatif sunmaktayız.

Şayet Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi, Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi Versiyon 2 ile ev almaya karar verdiyseniz, teslim tarihiniz gelene kadar almak istediğiniz evin değerinin artacağı endişesi taşıyorsanız bu durumda Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemlerin sunduğu bir avantaj olan alınmak istenen evin değerinde yükseltme yapabilirsiniz. Örneğin; başlangıçta 200 bin TL değerinde bir ev için başvuru yaptıysanız bir yıl sonra evinizin değerini 250 bin TL’ye çıkarabilirsiniz. Böylelikle almak istediğiniz ev için siz de değer artışı yapmış olursunuz.

Aylık taksitlerinizi yıllara göre düzenleyebilirsiniz. Örneğin ilk sene 1000 TL taksit öderken ikinci sene taksitlerinizi 1250 TL’ye yükseltebilirsiniz. Böylelikle almak istediğiniz evin değeri de yükselecektir.

Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemler dışında Tasarrufla Ev’in sunduğu diğer bir ev alma modeli olan Konut Değer Endeksli Tasarruf Yöntemini de tercih edebilirsiniz. Bu yöntemde teslim tarihiniz geldiğinde evinizin değeri korunmuş olur. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın her ay düzenli olarak yayınladığı konut fiyat endeksi esas alınarak alacağınız evin değeri de artar. Böylelikle teslim tarihinizde evinizi artan değer üzerinden alırsınız. Sizin de en kısa sürede bir eviniz olmasını istiyor, iyi günler diliyoruz.

Banka borcu olan Tasarrufla Ev’e başvuru yapabilir mi?
Herhangi bir bankaya borcunuzun olması Tasarrufla Ev'le ev sahibi olmanıza engel değildir. İsteyen herkes Tasarrufla Ev ile kolaylıkla ev sahibi olabilmektedir.
Tasarrufla Ev’e; ev, arsa, otomobil gibi varlıklar peşinat olarak verilebilir mi?
İsteyen müşteriler ev, arsa, otomobil gibi varlıklarını avantajlı bir şekilde Tasarrufla Ev’e peşinat olarak verebilirler.
Başta belirlediğim evin değerinde ve taksitlerde değişiklik yapabiliyor muyum?
Tasarrufla Ev, müşterilerinin isteklerine önem verir. İhtiyaç halinde evini henüz teslim almamış müşteriler; ödeyecekleri taksitleri değiştirebilir, evin değerini yükseltebilir ya da düşürebilirler.
Taksit ödemekte zorlanırsam ne olur?
Müşteriler evini teslim almadan önce taksitlerini ödemekte zorlanırlarsa Tasarrufla Ev “Taksit Atlatma” kolaylığı sunmaktadır. Böylelikle kişiler taksitlerini cezasız atlatabilir, daha sonra toplu ödeme yapmaksızın kaldıkları yerden devam edebilirler.
Ödemelerimi nasıl yapmalıyım?
Yapacağınız peşinat, taksit vb. ödemelerinizi Tasarrufla Ev katılım bankası / banka hesaplarına yapabilirsiniz. Hiçbir şekilde elden tahsilat yapılmamaktadır.
Evimi teslim aldıktan sonra taksitleri ödeyemezsem ne olur?
Evini teslim alan müşteriler taksitlerini ödemekte zorlandıkları takdirde Tasarrufla Ev yasal işlem başlatmaz. Tasarrufla Ev, müşteri memnuniyetini ön planda tutmasının gereği, taksitini ödemekte zorlanan müşterilere gerekli şartları yerine getirmek koşuluyla çeşitli kolaylıklar sağlar.
Başta belirlediğim evin değerinde ve taksitlerde değişiklik yapabiliyor muyum?
Tasarrufla Ev, müşterilerinin isteklerine önem verir. İhtiyaç halinde evini henüz teslim almamış müşteriler; ödeyecekleri taksitleri değiştirebilir, evin değerini yükseltebilir ya da düşürebilirler.
Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi Versiyon 2’de borcun vadesinden önce bitmesi nedir? Fark mı alınıyor?
Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi Versiyon 2’de de evini teslim alan kişilerin kira giderinin artık olmayacağı veya almış olduğu evi kiraya vererek bir gelir elde edeceği varsayılarak kalan taksitleri evin değeri üzerinden binde dört oranında artırılarak yeniden düzenlenir. Taksitlerin artırılmasından kaynaklı yapılan ödeme yine kişinin toplam borcundan düşülür. Böylelikle borcun vadesi kısalmış olur.

Bununla birlikte bu yöntemde her yıl düzenli olarak taksitlerde %8 artışa gidilir. Örneğin ilk yıl taksitlerinizi 1000 TL olarak ödüyorsanız ikinci yıl taksitleriniz 1080 TL olacaktır. Yapılan bu artış borcunuzdan düştüğü için toplam vadeniz kısalmış olacaktır.
Ev alma sıram geldiğinde bekletilir miyim?
Tasarrufla Ev’i diğer taksitli ev alma yöntemlerinden ayıran farklardan biri de, ev alma sırası gelen bir kişiyi bekletmemesidir. Şayet müşteri taksit atlatma imkanından yararlanmamışsa, ev alma tarihi geldiğinde bekletilmeden evi teslim edilir.
Taksitler sabit mi?
Tasarrufla Ev ev alma yöntemleri arasında sabit ve değişken taksit seçenekleri bulunmaktadır. Taksitlerin sabit ya da değişken olmasına müşteri kendisi karar vermektedir.
Başvuru esnasında neler gereklidir?
Tasarrufla Ev’e başvuru yapılırken kişinin kimlik bilgileri dışında başka bilgiler gerekmemektedir.
Kefil isteniyor mu?
Evini teslim alan müşterilerden kefil istenmesi ya da istenmemesi Tasarrufla Ev tarafından oluşturulan komisyonun görüşmeleri neticesinde belirlenir. Daha detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantıdan “Tasarrufla Ev’de kefil istenir mi?” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. http://blog.birevim.com/birevimde-kefil-istenir-mi/
Yurtdışında yaşayanlar Tasarrufla Ev’e başvurabilir mi?
Tasarrufla Ev bu konuda bir sınırlama getirmemektedir. Yurtdışından da isteyen herkes Tasarrufla Ev’in ev sahibi yapan tasarruf yöntemlerinden yararlanabilir. Yabancı uyruklu kişilerin Türkiye’den gayrimenkul satın almasına yönelik detaylara aşağıdaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz. https://www.tkgm.gov.tr/tr/icerik/yabancilarin-tasinmaz-edinim-rehberi
Yurtdışından ev alabiliyor muyum?
Yurtdışından başvuru yapılmış olsa dahi alınacak olan gayrimenkulün Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırları içerisinde olması gerekmektedir.
Tapuyu ne zaman alıyoruz? Bir başkasının üzerine alsak olur mu?
Ev alırken Tasarrufla Ev’in tasarrufla ev alma modelini tercih eden kişilerin öncelikle evlerini teslim alacakları tarih belirlenir. Belirlenen bu tarihte alınan evin tapusu müşteri adına çıkartılır. Şayet müşterimiz tapusunu farklı bir isim üzerine yaptırmak isterse devir işlemleri yapmak gerekmektedir.
Her türlü gayrimenkule satılamaz konulabilir mi?
Teminat olarak gösterilecek gayrimenkule ekspertiz işlemi yapılır. Bu işlem sonucu elde edilen sonuç bir kısıtlama getirmiyorsa ve gayrimenkulün değeri kalan borcu karşılamaya yetiyorsa teminat olarak kabul edilebilmektedir.
Ev ya da araba almaya hak kazandığımda yerine parasını alma gibi bir imkanım var mı?
Firmamızın faaliyet alanı gereği teslim tarihinizde gayrimenkul ya da otomobil alınması zorunluluğu vardır.
Ev yaptırıyorum yarıda kaldı. İnşaat tamamlamayla ilgili çalışmanız var mı?
Şu an için bu konuda bir çalışmamız bulunmamaktadır; ancak teslim tarihiniz geldiğinde gerekli teminatı göstermeniz durumunda istediğiniz gibi evinizi yaptırabilirsiniz.
Peşinatı çek olarak versem olur mu?
Peşinat olarak verilmek istenen çekler sadece vadesinde işleme alınır. Dolayısıyla ileri vadeli çekler peşinat olarak değil ara ödeme olarak kabul edilmektedir.
Sosyal güvencem yok ev sahibi olabilir miyim?
Her hangi bir sosyal güvencenizin olmaması Tasarrufla Ev'le ev sahibi olmanıza engel değildir. İsteyen herkes Tasarrufla Ev’in tasarrufla ev alma modeliyle ev sahibi olabilmektedir. Bu durumda gerekli görüldüğü takdirde sizden teslimat aşamasında gelirini belgeleyebilen kefil istenebilir.
İskanı çıkmamış daire alabiliyor muyuz?
Belirlenen teslim tarihinde müşteri almak istediği gayrimenkulün tapusunu Tasarrufla Ev’in ilgili birimine gönderir. Gerekli ekspertiz çalışması yapıldıktan sonra gayrimenkulle ilgili yasal bir sorunun çıkmaması durumunda ve gayrimenkulün müşterinin kalan borucunu karşılayabilecek nitelikte olması halinde arsa hisseli, kat irtifaklı veya kat mülkiyetli, iskanı çıkmamış gayrimenkuller alınabilmektedir.
Teminat mektubu limitiniz nedir?
Teminat mektubu talebinde bulunan müşterilerimizin 10 bin TL’den az olmamak kaydıyla taleplerine yanıt verilmektedir.
Gayrimenkul bedelimi azaltabilir ya da artırabilir miyim?
Tasarrufla Ev müşterileri talep ettikleri takdirde gayrimenkul bedeli üzerinde artırma ya da azaltma yapabilmektedirler.
Tapu masrafı nereye ödeniyor, biz mi karşılıyoruz?
Yapılacak olan tapu masrafı, ilgili tapu müdürlüğü tarafından anlaşmalı kamu bankalarına ödenmektedir. Tapu, sigorta, ekspertiz, haciz ya da sair güvence yöntemlerinden biri için yapılacak tüm masraflar müşteri tarafından ödenmektedir.
Banka ipotekli evi olanlar size başvuru yapabilir mi, teslim tarihi gelen müşteri alacağı teslimatıyla bankaya olan borcunu kapatabilir mi?
Herhangi bir banka tarafından gayrimenkulünüzün üzerine ipotek konulması Tasarrufla Ev müşterisi olmanızın önünde engel değildir. İsteyen herkes Tasarrufla Ev’in tasarrufla ev alma modeliyle kolaylıkla ev sahibi olabilmektedir. Tasarrufla Ev müşterileri isterse teslim tarihinde banka kredilerini kapatabilirler.
Parayı bize mi veriyorsunuz, yoksa ödemeyi satıcıya mı yapıyorsunuz?
Teslim zamanınız geldiğinde, size elden veya nakit ödeme yapılmamaktadır. Tasarrufla Ev sizin adınıza satıcıya ödeme yapmaktadır.
Evin teslim tarihinde neler gereklidir?
Evin teslim tarihi geldiğinde, alınan eve satılamaz kaydı koymak için vekaletname, ev alan kişinin ve varsa kefillerinin gelir beyan belgesi ve kimlik bilgileri gerekmektedir.
Kura beklerken kaza geçirsem veya ölsem ne olacak? Ailem devam edebilir mi?
Öncelikle Allah her türlü kaza ve belalardan muhafaza etsin diliyoruz. Bahsettiğiniz durumda haklarınız varislerinize geçmektedir.
Engellilere öncelik verilir mi, erken teslim avantajı nasıl oluyor?
Tasarrufla Ev, dönem dönem engelli vatandaşlarımız için kampanyalar düzenleyerek onlar için birbirinden özel fırsatlar sunmaktadır. Kampanya dönemleri dışında herhangi bir ayrıcalık yapılmamaktadır.
Emlakçılar gibi mi çalışıyorsunuz?
Tasarrufla Ev, faizsiz ev alım sektöründe faaliyet göstermektedir. Çalışma şeklimiz kendine özgü olup diğer sektörlerle benzerlik göstermemektedir. Ev sahibi olmak isteyen kişiler Tasarrufla Ev’in tasarrufla ev alma modeliyle tamamen faizsiz ve hiç fark vermeden kolaylıkla ev sahibi olabilirler. Tasarrufla Ev müşterileri, almak istedikleri evin değeri ne ise sadece onu ödeyerek Türkiye’nin istedikleri yerinden ev sahibi olabilirler.
Ev alma hakkımı başkasına devredebilir miyim?
Ev almaktan vazgeçen kişiler, haklarını gerekli şartları yerine getirmek koşuluyla bir başkasına devredebilirler.
Aldığım evin borcunu vadesinden önce kapatabilir miyim?
Evini teslim almış kişiler kalan borcunu vadesinden önce kapatabilirler.
Var olan evimizi size satabiliyor muyuz? Ev alma ile ilgileniyor musunuz?
Tasarrufla Ev, doğrudan satılık evleri almamaktadır; ancak Tasarrufla Ev modeliyle daha iyi bir evin sahibi olmak isteyenler mevcut evlerini Tasarrufla Ev eksperleri tarafından uygun görüldüğü takdirde Tasarrufla Ev’e peşinat olarak verebilirler.
Takas gibi bir seçenek var mı?
Tasarrufla Ev, doğrudan takas yapmamaktadır; ancak Tasarrufla Ev modeliyle daha iyi bir evin sahibi olmak isteyenler mevcut evlerini Tasarrufla Ev eksperleri tarafından uygun görüldüğü takdirde Tasarrufla Ev’e peşinat olarak verebilirler.
Ev almaktan vazgeçersem ne olur?
Ev almaktan vazgeçen kişiler, Tasarrufla Ev ile olan sözleşmesini fesh edebilirler. Bu durumda ödemiş oldukları taksitleri, varsa peşinat ve ara ödemelerini iade alabilirler. Tasarrufla Ev Çalışma Bedeli iade edilmez.
Alınan evi kiraya verebilir miyim?
Tasarrufla Ev’den alınan evin tapusu müşteri adına yapılmaktadır. Evin borç bitimine kadar bir başkasına satılması dışında kiraya vermek dahil her türlü kullanım hakkı müşteriye aittir.
Alacağımız arabanın yaş sınırı var mı?
Başta belirlediğiniz değer üzerinden istediğiniz marka ve modelde araba satın alabilirsiniz.
Birarabam’a başvuru yapmak için yaş sınırı var mı?
Birarabam’a başvuru yapmak için ve arabanızı teslim almak için 18 yaş üzeri olmanız gerekmektedir. 18 yaş altı başvuru yapmak isteyenler velisi üzerinden başvuru yapabilirler.
Araba en fazla/ en az kaç TL olabilir? Araba için en fazla kaç ay taksit yapılabiliyor?

Tasarrufla Ev’in alt markası olan Birarabam araba sahibi olmak isteyenlere tasarrufa dayalı faizsiz, özgün ve benzersiz araba alma yöntemleri sunmaktadır. Bu yöntemler arasından Sıra Tespitli Tasarruf Yönteminde müşterilerin arabalarını teslim alacağı tarih noter huzurunda gerçekleşen sıra tespitiyle belirlenmektedir. Bir diğer yöntem olan Serbest Planlı Yönteminde ise müşterilerin almak istedikleri arabaya yapacakları ödemeler neticesinde sıralama yapılmadan kesin teslim tarihi belirlenmektedir.

Almak istediğiniz arabanın fiyatını siz belirlemektesiniz Birarabam herhangi bir sınırlama getirmemektedir.

Birarabam’da 20 kişilikten başlayarak 66 kişiye kadar tasarruf programlarına dahil olabilir ve aylık ödemek istediğiniz taksitleri kendiniz belirleyebilirsiniz.

Araba almak için peşinat zorunluluğu var mı?
Tasarrufla Ev’in alt markası olan Birarabam ile peşinat vermeden de kolaylıkla araba sahibi olabilirsiniz. Şayet peşinat vermek isterseniz bu size arabanızı daha erken alıp borcunuzu erken bitirme avantajı sağlar. Tamamen faizsiz ve hiç fark ödemeden kendi belirlediğiniz taksitlerle araba sahibi olmak için lütfen müşteri temsilcilerimizle irtibata geçiniz.
Ödeyememe durumunda taksit atlatma seçeneğinden faydalansam fakat evimi yine de aynı tarihte alabilir miyim?
Taksit atlatma imkanından faydalanan bir müşterinin teslim tarihi taksit atlatma süresi kadar ertelenmektedir.
Teslimatlarınız hangi günler yapılmaktadır?
Gayrimenkul bedelinin teslimi, belirlenen teslim ayını takip eden ayın 1’i ile son günü arasında yapılmaktadır.
Ödeyememe durumunda herhangi bir cezai işlem uygulanmakta mıdır?
Belirlenen teslim tarihinde vaat edilen gayrimenkul bedelini almış olan müşterilerin taksit ödemelerini geciktirmesi ya da ödememesi halinde TUİK tarafından açıklanan ve en son gerçekleşen aylık TÜFE oranında geciken gün süresi dikkate alınarak müşterinin ödemesini geciktirdiği aylara gecikme bedeli uygulanmaktadır. Gayrimenkulün tesliminden sonra 3 ay üst üste taksitlerin ödenmemesi halinde yasal işlem süreci başlatılmaktadır.
Ayrılmak istediğimizde yaptığımız tüm ödemeleri geri alabilir miyiz?

Tasarrufla Ev müşterileri zaman kısıtlaması olmaksızın ayrılma hakkına sahiptir. Sıra tespitine giren müşterinin ayrılma talebini dilekçe ile Tasarrufla Ev’e ilettiği tarihten itibaren 80 (seksen) gün içerisinde, müşterinin ödediği taksitler, (varsa) peşinat, (varsa) ara ödemeler müşteriye iade edilmektedir. Müşteri tarafından Tasarrufla Ev’e ödenen çalışma bedelinin iadesi yapılmamaktadır.

Tasarrufla Ev’in bir diğer yöntemi olan Serbest Planlı Yöntemde ise; müşteri zaman kısıtlaması olmaksızın ayrılma hakkına sahiptir. Müşteri ayrılma talebini dilekçe ile Tasarrufla Ev’e ilettiği tarihten itibaren 80 (seksen) gün içerisinde, ödediği taksitler, (varsa) peşinat, (varsa) ara ödemeler müşteriye iade edilmektedir. Müşteri tarafından Tasarrufla Ev’e ödenen çalışma bedelinin yarısı (KDV hariç) iade edilmektedir.

Çalışma bedeliniz fazla bütçem kısıtlı yardımcı olabilir misiniz?
Tasarrufla Ev düzenlemiş olduğu kampanyalarla çalışma bedelinde özel indirimler ve taksitlendirme imkanı sunmaktadır. Mevcut kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Kampanyaları hakkında detaylı bilgiye www.birevim.com/kampanyalar.php adresinden ulaşabilir ya da müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.
Teminat mektubu için ücret nedir?
Banka teminat mektubu için yıllık ücret % 4 oranındadır.
Tapu rayici çıkarsa bu sorun olur mu?
Teslim zamanı geldiğinde tapu rayici olması sorun teşkil etmemektedir.
Evi taksitlere böldürdüğümüz zaman tapusu bize hemen veriliyor mu?
Müşteri evini belirlenen teslim tarihinde satın almaktadır. Bu tarihte satın alınan evin tapusu müşteri adına çıkartılır.
Peki arsa benden olursa istediğim projeye göre ev yapabilir miyim?
Teslim tarihi gelen müşteriler gerekli teminatı gösterdiği takdirde arsasının üzerine istedikleri gibi evlerini yapabilirler.
Evimi teslim aldıktan sonra taksitlerimi atlatabilir miyim?
Taksit atlatma imkanından gayrimenkulünü teslim alan müşteriler faydalanamaz.
Almak istediğim ev dolarla satılıyor, taksitlerimi dolar olarak yapabilir miyim?
Taksit ödemelerinizi dolar olarak yapmanız durumunda, yapmış olduğunuz ödeme o günün kurundan Türk Lirası’na çevrilerek hesabınıza aktarılır. Teslim tarihinizde yapılacak olan teslim döviz olarak değil, Türk Lirası olarak gerçekleştirilir.
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM

Bütçenize göre tasarruflarla ev sahibi
olmak için hemen arayın!

444 98 82 www.tasarruflaev.com